DANSIN RENKLERİ SÜNNET ORGANİZASYONU

Sünnet düğünü organizasyonları, hem erkekliğe ilk adımı atacak çocuğumuz hem de bizler için son derece önemli ve daima güzellikler ile hatırlanacak bir etkinliktir. Bu önemli günde Dansın Renkleri Organizasyon olarak sizlere tecrübeli kadromuz ve uygun fiyat politikamız ile çeşitli hizmetler sunuyoruz. Sünnet Düğünü Organizasyonu için süsleme, ekip-ekipman temini, animasyon ve eğlence gösterileri gibi hizmetler ile   yurt genelinde hizmetinizdeyiz.  Sünnet Organizasyon Firmaları arasında fiyat ve kalite farkını ortaya koyan Dansın Renkleri Organizasyon, bu alanda birçok organizasyon düzenleyen tecrübeli ve dinamik ekibi ile sizlerin hizmetinizde.

SÜNNET DÜĞÜNÜ VE SÜNNET GELENEĞİ

Erkek çocukların buluğ çağına girmeden sünnet edilmeleri, tüm İslam ülkelerinde dinsel bir gerektir.

Bugün sünnet düğünü özellikle büyük kentlerde değişik bir nitelik kazanmıştır. Sünnet düğünü için çeşitli mekanlar yada salon tutup düğün yapanlar yanında sade törenleri tercih edenler de vardır. Doğumdan bir süre sonra sünnet ettirme de oldukça yaygındır. Giderek sünnetçi yerine hastanede doktorlara yaptırılan sünnetler yaygınlık kazanmaktadır.

Sünnet yatağı ve Sünnet Tahtı: Sünnet yatağının bulunduğu oda, gelin odası gibi süslenir, eğer sünnet evinde yoksa eş dosttan geleneksel örtüler, yaşmaklar, kilimler bulunur, yatağa süslü örtüler serilir ve çocuğun başucuna muhafaza içinde bir Kur’an asılır. Odaya gül suyu serpme ve nazara karşı dört bir yanını hocaya okutma da yaygın uygulamalardandır.

SÜNNET DÜĞÜNÜ ORGANİZASYONU KAPSAMINDA SUNDUĞUMUZ HİZMETLER VE DETAYLARI

Sünnet tahtı ve yeniçeri seremonisi:  Sünnet çocuğumuz mehter marşı ve canlı performans davullar eşliğinde, dört adet yeniçeri askeri tarafından taşınan büyük ve görkemli sünnet tahtının üstünde taşınarak sünnet alanına getirilir ve çocuğumuz masaların arasında gezdirilerek davetliler selamlanır. Daha sonra sünnet tahtı uygun bir alana koyularak volkan ve konfeti gösterisi gerçekleştirilir. Bu aşamadan sonra takı töreni başlar ve bitene kadar yeniçeri askerleri tahtın dört bir yanında bekler. Sünnet düğününün  sonuna kadar taht bu alanda durabilir.

 • Sünnet düğünü süslemeleri ve sünnet düğünü eğlenceleri: Sünnet düğünü organizasyonlarında çocuklarımız ve yetişkinler için birbirinden eğlenceli gösteriler. Aşık-Maşuk gösterisi
 • Sünnet düğünü organizasyonu için masa sandalye süsleme ve giydirme.
 • Sünnet düğünü balon süsleme: Sünnet çocuğunun adının yazdığı jumbo balon ağaçları, kapıya balon takı, balondan nazar boncuğu (1.5 metre çapında)
 • Volkan ve konfeti show.
 • Sünnet tahtı kiralama. (gösterişli büyük kral tahtı)
 • Sünnet olacak çocuğun maskeleriyle davul shov gösterisi
 • İkram Arabaları: Pamuk şekeri, pop corn (patlamış mısır), Osmanlı şerbetçisi.
 • Sünnet düğünü için palyaço gösterileri ve gösteri hizmetleri.
 • Sihirbaz gösterisi.
 • Aşuk-Maşuk gösterisi
 • Nasrettin Hoca gösterisi ve diğer gösteri organizasyonları.
 • Semazen gösterisi
 • Sünnet yatağı süsleme.
 • Fotoğraf ve video çekimi.
 • Ses ve ışık sistemi kurulumu DJ Hizmeti.
 • Profesyonel orkestralar, Müzisyen temini, Fasıl ekipleri, İlahi ve tasavvuf sanatçıları.
 • Sünnet düğünü organizasyon yeri danışmanlığı ve anlaşmalı mekanlar.

Sünnet düğünü organizasyonu nasıl yapılır? Nelere dikkat etmeli ve neler yapmalı? Sünnet düğünü organizasyonları için pratik ve faydalı bilgiler: Sünnet düğünü davetleri yetişkin davetliler kadar çocuklarımızın da en güzel şekilde ağırlanması ve eğlenmelerini sağlamamızı gerektiren davetlerdir. Bundan dolayı sünnet organizasyonu planında sünnet çocuğu ve minik arkadaşlarının doyasıya eğleneceği, unutamayacakları hep güzelliklerle hatırlayacakları unsurlara, sünnet düğünü eğlencelerine ve özellikle balon süslemelerine yeterince yer verilmelidir. Bu hizmetleri alacağınız firmayı ve düğünün yapılacağı mekanı seçerken özen göstermeli, yetişkinler kadar çocuklarımızın da ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmalıyız.

Düğün günü moralinizi bozacak kötü sürprizlerle karşılaşmamak için sünnet düğünü organizasyonunuzu düzenleyecek firmayı özenle seçmeli, sünnet organizasyonu firmasıyla koordineli çalışmalı, mümkünse alacağınız hizmetleri ve kullanılacak ürün ve materyalleri birebir görmelisiniz. Önemle hatırlatmak isteriz ki bazı müşterilerimizin “merdiven altı organizasyon firmaları” diye adlandırılan sünnet düğünü organizasyon firmaları tarafından çeşitli şekillerde mağdur edildiklerini üzülerek duymaktayız. Böyle üzücü durumlarla karşılaşmamak için hizmet alacağınız sünnet düğünü organizasyon şirketini özenle seçmeniz gerektiğini, gerekli sözleşmeleri yapmanızı tavsiye ettiğimizi tekrar hatırlatmak isteriz.

Çocuklarımızın bu özel gününü daha da unutulmaz kılmak için ADANA DANSIN RENKLERİ ORGANİZASYON hizmetinizdedir.

Çalışmalarımızı ve örnek süslemelerimizi yakından görüp, daha detaylı bilgi alıp, kararınızı daha sağlıklı verebilmeniz için showroomumuzu ziyaret edebilirsiniz. Dilerseniz (randevu verdiğiniz) taktirde biz gerekli sunumu uygun gördüğünüz yerde yapabiliriz.